Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: w sprawie Kamińskiego pan prezydent złamał prawo dwa razy

dodano 2017-06-05 09:32 w kategorii: Informacje

- W tej sprawie prawo jest jasne i nie ma możliwości interpretacji - powiedział Włodzimierz Czarzasty przewodniczący SLD w programie „To Był Dzień”, komentując decyzję Sądu Najwyższego w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego.

- Pan prezydent złamał prawo dwa razy. Po pierwsze złamał prawo dlatego, że skorzystał z prawa łaski w stosunku do osoby, która jeszcze była niewinna, ponieważ była skazana jedynie w pierwszej instancji. Po drugie, pan prezydent zawiesił postępowanie sądowe - ocenił Czarzasty. - I to są dwa miejsca gdzie pan prezydent złamał Konstytucję, notabene nie pierwszy raz, ponieważ złamał ustawę zasadniczą min. wybierając sędziów do Trybunału Konstytucyjnego - podkreślił.  

Przewodniczący SLD na antenie Polsat News stwierdził, iż w zaistniałej sytuacji Mariusz Kamiński powinien podać się do dymisji, ponieważ jako minister, ponieważ jako minister prowadzi duży resort związany ze służbami i posiada w pierwszej instancji 3 letni wyrok więzienia i 10 letni zakaz sprawowania funkcji publicznych. - Czy to jest kara mocna? Mocna, ale pokazuje, że urzędnikom najwyższego szczebla, bez względu z jakiej partii i jakiego rządu są, że muszą być szczególnie czujni w takich sprawach, ponieważ mogą zniszczyć ludzi, ponieważ posiadają ogromną władzę - stwierdził. - Ten wyrok to pokazanie granic państwa prawa - dodał.      

Oglądacj cały program "To Był Dzień", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.