Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Łybacka: Duże korporacje będą musiały upubliczniać wysokość swoich podatków

dodano 2017-07-06 18:39 w kategorii: Informacje

- Ostatnie przed wakacjami posiedzenie Parlamentu Europejskiego było nie tylko burzliwe, ale wręcz sensacyjne. Parlament odrzucił rezolucję, w której przyjąłby plan pracy Komisji Europejskiej na rok 2018. Jest to sensacja, ponieważ rzadko kiedy Komisja Europejska spotyka się z tak jednoznacznym i negatywnym stanowiskiem Parlamentu – komentuje ze Strasburga Krystyna Łybacka, eurodeputowana SLD. - Pikanterii temu zjawisku dodaje fakt, że była to wspólna rezolucja dwóch grup politycznych: Chrześcijańskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Konserwatystów, a do tych grup politycznych należą zwalczający się na co dzień w kraju posłowie Platformy Obywatelskiej, z drugiej zaś Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła Łybacka. - Moja grupa, czyli Socjaliści i Demokraci i ja sama, głosowaliśmy przeciwko tej rezolucji, ponieważ w zbyt małym stopniu podkreślano w niej filar socjalny – dodała.

Polityczka SLD wskazała, iż priorytetem dla eurodeputowanych z grupy S&D było bezpieczeństwo socjalne dzieci. - Domagaliśmy się gwarancji dla wszystkich dzieci: pełnej opieki medycznej i bezpłatnej edukacji – wyliczała. - Domagaliśmy się przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu. Chcieliśmy również, żeby nie było wykluczenia cyfrowego, aby ludzie w dużo większym stopniu mogli korzystać z internetu. Domagaliśmy się dużo ostrzejszych mechanizmów zwalczania zapobiegających unikania płacenia podatków, przeciwko takim rozwiązaniom była właśnie tamta, odrzucona rezolucja – kontynuowała Łybacka. - Ktoś trafnie powiedział, że była to rezolucja chroniąca duży biznes – dodała.

- Poza tym posłowie przyjęli rozwiązanie, w którym zobligowali producentów sprzętu do większą dbałość swoich produktów, ale co równie ważne będą musieli zadbać oto, aby ten sprzęt mógł być naprawiany. Nie może być takiej sytuacji, że psuje się nam ekranik w komórce, a tak naprawdę musimy kupić nową komórkę – oceniła Krystyna Łybacka. - Kolejnym przyjętym rozwiązaniem, jest te w którym wszystkie duże korporacje będą musiały upubliczniać wysokość swoich podatków, płaconych w poszczególnych krajach – podsumowała eurodeputowana SLD.                  Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.